USG kolana Warszawa

USG kolana Warszawa.

Budowa stawu kolanowego. Staw kolanowy jest największym stawem w ludzkim ciele, umożliwiającym stanie, klękanie a przede wszystkim poruszanie. Łączy najdłuższe kości ludzkiego ciała, kość udową z kościami podudzia (piszczelową i strzałkową). Pomiędzy kością udową a kościami podudzia znajduje się łękotka. Jest to aparat więzadłowy składający się z więzadeł krzyżowych i pobocznych, zapewniające stawowi kolanowemu stabilność. Cały staw kolanowy otacza torebka stawowa, wewnątrz której zachodzi idealna współpraca między różnymi elementami stawów. Jeśli jeden element kolana zachoruje, cała jednostka funkcjonalna nie działa prawidłowo. Mechanizm ruchowy kolana jest bardzo skomplikowany. Jest to staw zawiasowo – obrotowy, umożliwiający ruchy w różnych kierunkach. Jeśli staw kolanowy ulegnie uszkodzeniu, konieczne jest przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego tj. zastąpienie protezą. Sztuczny staw kolanowy zastępuje uszkodzone kolano. Jest tak zaprojektowany, że przypomina ludzkie kolano. Aby chirurg dobrał odpowiedni rozmiar sztucznego stawu kolanowego, potrzebne jest wykonanie badań diagnostycznych, takich jak zdjęć rentgenowskich, USG czy tomografii komputerowej. Protezę kolanową mocuje się zwykle na cemencie kostnym, przytwierdza się ją do kości lub bez cementu u młodszych pacjentów. Uwzględniają stopień zwyrodnienia, wyróżnia się trzy rodzaje protezy stawu kolanowego: jednoczęściowa wymiana powierzchni stawowych, całkowita wymiana powierzchni stawowych, całkowita wymiana stawu kolanowego.

USG kolana Warszawa. Leczenie schorzeń kolana.

USG kolana wykrywa m.in. zwyrodnienia kolana. Kiedy należy przeprowadzić leczenie operacyjne zaawansowanej choroby zwyrodnieniowej kolana, kiedy dokucza ból, dochodzi do sztywności stawów i trudności w poruszaniu się, należy założyć endoprotezę stawu kolanowego. Endoprotezoplastyka stawu kolanowego jest wymianą całych powierzchni stawowych kości udowej i piszczelowej lub części stawu kolanowego na metalowe. Pomiędzy nimi mocuje się wkładkę polietylenową, niekiedy usuwa się jedynie wyrośla kostne, niekiedy zakłada protezę na jedną stronę kolana, jest tzw. endoproteza jednoprzedziałowa. Ze względu na sposób mocowania w kości wymienia się endoprotezę bezcementową lub cementową, a ze względu na stopień związania elementów udowych i piszczelowych wymienia się endoprotezę niezwiązaną (kłykciową), endoprotezę pół związaną oraz endoprotezę związaną (zawiasową). Większość pacjentów jest zadowolona z wyników zabiegu (około 90%), również u 90% zmniejszyły się dolegliwości bólowe po przeprowadzonym zabiegu.

USG kolana Warszawa. USG kolana można wykonać w Warszawie m.in.:

-w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Rehmedicon” ul. Lisowska 23- jest kliniką wielospecjalistyczną, stosującą najnowocześniejsze metody lecznicze w światowej medycynie. Takie nowatorskie podejście do leczenia sprawia, że klinika oferuje klientom szeroką gamę usług medycznych.

– Carolina Medical Center ul. Pory 78 – klinika powstała od 1998 roku oferuje swoje usługi medyczne na najwyższym poziomie, jest przodującym ośrodkiem, zajmującym się leczeniem dolegliwości i chorób związanych z narządem ruchu. Carolina Medical Center to największy i najnowocześniejszy prywatny szpital ortopedii i medycyny sportowej, rozpowszechniony w Europie i na świecie.

– Prywatna przychodnia lekarska na Białobrzeskiej 28 – zatrudnia specjalistów z wieloletnim stażem w zawodzie, z certyfikatami z wielu szkoleń medycznych w Polsce i za granicą. Przychodnia gwarantuje kompleksową ofertę medyczną, a także indywidualną pracę z każdym pacjentem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *